Wydrukuj tę stronę
24 czerwca 2021

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Namaluj historię dziadków” — XV edycja

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych - „Namaluj historię dziadków” — XV edycja

 

Celem konkursu jest upowszechnianie znajomości historii najnowszej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowań historycznych, wychowanie patriotyczne w oparciu o przekaz pokoleniowy.

Prace powinny dotyczyć historii Polski w latach 1939-1989 i powstać w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby, która żyła w okresie, którego dotyczy opowieść. Powinny prezentować zdarzenia, w które opowiadające osoby były bezpośrednio zaangażowane. Mogą być to również wydarzenia, które znają one z przekazów osób już nieżyjących (opowieści rodzinne itp.). Nie należy przedstawiać wydarzeń powszechnie znanych, prezentowanych w podręcznikach, w których nie uczestniczyły osoby, których przekaz jest inspiracją powstania pracy. W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą strajków i porozumień rzeszowsko-ustrzyckich, I Zjazdu NSZZ „Solidarność” oraz wprowadzenia stanu wojennego, szczególnie zachęcamy do podjęcia tej tematyki w pracach konkursowych.


Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Uczniowie uczestniczą w konkursie indywidualnie.

Konkurs przeprowadzony będzie w 3 kategoriach wiekowych:

  • uczniowie klas I-III szkoty podstawowej
  • uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
  • uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych

Konkurs składał się będzie z Il etapów

  • etap I (szkolny) organizują dyrektorzy szkół
  • etap Il (wojewódzki) organizuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli i Wojewódzkim Domem Kultury.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu dostępnym w załączniku.

Ostatnio zmieniany 24 czerwca 2021