Wydrukuj tę stronę
04 listopada 2019

Konkurs PODKARPACIE - tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego. Nasze osiągnięcia i wyzwania

Uniwersytet Rzeszowski – Instytut Nauk Socjologicznych

oraz Województwo Podkarpackie – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

zapraszają do udziału w Konkursie:


PODKARPACIE - tutaj mieszkam. 20 lat województwa podkarpackiego.

Nasze osiągnięcia i wyzwania


W dwudziestym roku od zaistnienia Województwa Podkarpackiego zwracamy się do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz studentów uczelni wyższych z naszego regionu z zaproszeniem do udziału w Konkursie i przedstawienia swoich refleksji dotyczących sukcesów, osiągnięć lub wyzwań związanych z tymi dwiema minionymi dekadami.
Naszym zamiarem jest przyczynianie się do budowania tożsamości Podkarpacia – jako tej części Polski, która cechuje się dużym potencjałem, związanym z nauką oraz najnowszymi technologiami, która jest bogata dziedzictwem przeszłości i piękna swojej unikalnej przyrody oraz otwarta poprzez serdeczność żyjących tu ludzi.
Oczekujemy autentycznego głosu młodego pokolenia – naszych mieszkańców, w sprawach odnoszących się do szerokiego zakresu tematów: społeczeństwo, kultura gospodarka, nauka, środowisko, sport itd. Chcielibyśmy poznać opinie, oceny czy różnorakie impresje (także artystyczne) mówiące o tym, jak zachodzące przemiany wpłynęły na poszczególne osoby, rodziny, różnorakie społeczności lokalne i regionalne.
Nie traktujemy tego Konkursu jako sprawdzianu wiadomości. Chodzi nam o podzielenie się tymi refleksjami w bardzo otwartej formie – prezentacji, pamiętnika, posteru, filmu, blogu, komiksu, fotografii, utworu literackiego itp.
Mamy liczne grono uzdolnionej młodzieży. To nas bardzo cieszy. Prosimy więc naszych uczniów i studentów: – Podzielcie się z nami swoją wiedzą, talentami oraz umiejętnościami. Dyrekcje szkół, nauczycieli, rodziców i opiekunów uprzejmie prosimy o pomoc w sprawnym przebiegu Konkursu.
Na prace uczestników Konkursu czekamy do 25 listopada 2019 r. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody.
Szczegółowe informacje na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie, zamieszczonym stronach internetowych organizatorów: www.is.ur.edu.pl oraz www.podkarpackie.pl.

Ostatnio zmieniany 04 listopada 2019